1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TSK'dan Halka Teşekkür
TSK'dan Halka Teşekkür

TSK'dan Halka Teşekkür

Genelkurmay'ın 15Temmuz'daki darbe girişimi sonrası ilk açıklamasında, "Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir." denildi.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı'ndan 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası yapılan ilk açıklamada "Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir."denildi.

Genelkurmay Başhalk Daire Başkanı Tuğgeneral Ertugrulgazi Özkürkçü imzasıyla yayınlanan açıklama şu şekilde: 

1.    15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki  ve kahraman Emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir.

2.    Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve  demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. 

"EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLARDIR"

3.    İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hakkettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

4.    Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza, kahraman emniyet mensuplarımıza ve içerisinde çok sayıda gencimizin de bulunduğu kadirşinas milletimizin kahraman evlatlarına Yüce Allah’tan rahmet, değerli aile fertleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

5.    Türk Silahlı Kuvvetleri Devletimizin ve yüce Milletimizin emrinde, görevinin başındadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.