1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. 'Türk cinayetleri' davasında skandal talep
'Türk cinayetleri' davasında skandal talep

'Türk cinayetleri' davasında skandal talep

Sanıklardan Wohlleben’in avukatı, cinayetleri haklılaştırmak için "demografi” konusunda uzman bir kişinin tanık olarak dinlenmesini talep etti.

A+A-

Sekizi Türk on kişiyi öldürmekten sorumlu tutulan Nasyonalsosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) davasına çarşamba günü Münih'te devam edildi. Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, NSU üyelerine yardım ve yataklık suçlarından yargılanan Ralf Wohlleben'in avukatının sunduğu dilekçe yeni bir skandala yol açtı.

Ralf Wohlleben'in avukatı Olaf Klemke, "kitlesel bir şekilde ülkeye gelen Alman olmayan kişiler yüzünden” Alman "halkının yok olma” tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belgelemek için "demografi” konusunda uzman bir kişinin tanık olarak dinlenmesini talep etti.


Ralf Wohlleben

Davanın 13 müdahil avukatı bunu protesto etmek için mahkeme salonunu terk etti.

'Nazi jargonu' suçlaması

Avukat Mehmet Daimagüler, Wohlleben'in avukatı Klemke'yi "Nazi jargonu” kullanmakla suçladı. Daimagüler, burada "ırkçı, insanlara yönelik nefret içeren düşüncenin” son derece açık bir şekilde bulunduğunu ifade etti. Daimagüler, NSU üyelerinin tam da bu düşünce ile cinayetleri işlediğini dile getirdi.Avukat Mehmet Daimagüler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.