1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Türk ve Rus jetleri IŞİD hedeflerini vurdu
Türk ve Rus jetleri IŞİD hedeflerini vurdu

Türk ve Rus jetleri IŞİD hedeflerini vurdu

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, Türk ve Rus hava kuvvetleri Suriye'de IŞİD noktalarını hedef aldı

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, "IŞİD ve diğer örgütlerin tehdidini bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos 2016'da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor."

Harekat kapsamında muhalif unsurlarca El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekata havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle devam edildi.

Bölgede belirlenen IŞİD'e ait 103 hedef Fırtına obüsü, çok namlulu roketatar, havan ve tank atışlarıyla baskı altına alındı, bunlardan birçoğu kullanılamaz hale getirildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar El Bab, Bzagah ve Tadif'teki IŞİD hedeflerine hava harekatı düzenledi. Savaş uçakları aralarında silah mevzisi, barınma ve karargah binalarının bulunduğu 8 hedefi imha etti. Hava harekatı ve topçu atışları sonucu 22 IŞİD'linin öldürüldüğü bildirildi.

Rus uçakları IŞİD'e ait unsurları vurdu

Rusya Federasyonu'na ait uçaklarca El Bab'ın 8 kilometre güneybatısındaki Dayr Kak'a düzenlenen hava harekatında da bölgedeki IŞİD unsurlarını hedef aldı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.