1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Türkiye Suriye'de yeni bir operasyona mı hazırlanıyor?
Türkiye Suriye'de yeni bir operasyona mı hazırlanıyor?

Türkiye Suriye'de yeni bir operasyona mı hazırlanıyor?

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda Suriyeli muhaliflerle birlikte yeni bir operasyona hazırlık yaptığı öne sürülüyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda Suriyeli muhaliflerle birlikte yeni bir operasyona hazırlık yaptığı öne sürülüyor.

Bölge kaynakları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ve Türkiye destekli muhalif güçlerin, Rakka ilinin kuzey kırsalında yer alan Ayn İsa yerleşimi yakınlarındaki temas hatlarına takviye yaptığını belirtti.

Öte yandan, Haseke'nin Ebu Raseyn yerleşimi yakınlarına da takviye güç gönderildiği rapor edildi.

TSK'nın bu bölgelerde askeri devriyelerini artırdığı bildirildi.

Esed rejimi güçlerinin bölgeden çekilmeye başladığı, PKK'nın suriye kolu YPG'nin de Türkiye'nin olası operasyonuna hazırlık için hendek kazdığı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim günü partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda operasyon sinyali vermiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bize verilen sözler tutularak buralardaki tüm teröristler belirlediğimiz hattın dışına çıkartılmazsa, ihtiyaç duyduğumuz her an harekete geçmek için meşru sebebe sahip olduğumuzu tekrarlıyorum. Suriye topraklarına çöreklenen ama DEAŞ ile bizim kadar mücadelesi olmayan kişiler artık bu orta oyununu bir kenara bırakmalıdır. Türkiye’nin gücü, gerekiyorsa, Suriye’yi tüm terör örgütlerinden temizlemeye yeterlidir."

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler