"Türkiye’ye silah satışı durdurulmalı"

"Türkiye’ye silah satışı durdurulmalı"

Yeşiller Partisi Milletvekili Trittin Almanya'nın Türkiye’ye silah ihracatına son vermesi gerektiğini söyledi.

NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu toplantısına katılmak için İstanbul'da bulunan Jürgen Trittin, Almanya'nın Türkiye'ye silah ihracatını durdurması gerektiğini savundu. Yeşiller Partisi Milletvekili Trittin "Savaş ve savaş tehlikesi bulunan bölgelere silah sevkiyatlarının yapılamayacağı yönündeki temel ilke, NATO içinde de geçerli olmalı” dedi.

"Demokrasinin temel haklarını tasfiye etmeye başlayan bir NATO partneriyle karşı karşıyayız” diyen Jürgen Trittin Türkiye'ye askeri teçhizat temininde bulunulmaması gerektiğini belirtti. Trittin Türkiye'nin bu silahları "kendi halkının bazı kesimlerine karşı savaşta” kullanabileceğini ifade etti. Yeşiller Partisi Milletvekili Jürgen Trittin NATO Parlamenterler Asamblesi üyesi olan Halkların Demokrasi Partisi Milletvekili Ziya Pir ile de bir araya geldi. Almanya'nın Suriye'de IŞİD ile savaşan PKK unsurlarına silah ve lojistik desteği sağladığı biliniyor. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.