1. HABERLER

  2. KUZEY AFRİKA

  3. Tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı
Tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı

Tutuklanan Tunus eski başbakanı yoğun bakıma kaldırıldı

Tunus hükümeti, eski başbakan Hamadi Cebali'yi kara para akladığı iddiasıyla tutuklamıştı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Tutuklu bulunan eski Tunus Başbakan Hamadi Cebali'nin açlık grevine başladığı ve durumunun kötüleşmesinin ardından yoğun bakıma kaldırıldığı açıklandı.

Cebali, Tunus'ta siyasi bir darbeyle gücü elinde toplayan Kays Said'in kurguladığı iddia edilen bir "kara para aklama" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Cebali'nin avukatı AFP'ye verdiği demeçte, tutuklanması sebebiyle açlık grevine giden eski başbakanın durumunun kötüleştiğini ve yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı.

Avukat, aile bireylerinin, Cebali'nin hastalıklarından dolayı ilaçlarını görevlilere teslim etmesine rağmen, yetkililerin ilaçları Cebali'ye vermediğini de sözlerine ekledi.

Nahda Hareketi Partisi'nde eski bir üst düzey yetkili olan Cebali, yurt dışından Tunus'taki bir yardım derneğine fon aktararak para akladığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Nahda Hareketi yetkilileri, söz konusu iddiaları yalanlayarak, Cebali'nin tutuklanmasını siyasi amaçlar elde etmek üzere yapılan bir kampanyanın sonucu olduğunu belirtti.

Cebali'nin tutuklanmasından önce Nahda Partisi'nin iktidarda olduğu dönemde eski Adalet Bakanı olan Nureddin Bhiri de ev hapsinde tutulmuştu.

Kaynak: Mepa News

280.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.