1. HABERLER

  2. LİBYA SAVAŞI

  3. UMH'den Trablus çağrısı: Somut adımlar atın
UMH'den Trablus çağrısı: Somut adımlar atın

UMH'den Trablus çağrısı: Somut adımlar atın

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Trablus'ta tekrar alevlenen çatışmaların durdurulması için uluslararası topluma çağrıda bulunarak somut ve pratik adımlar atılmasını istedi.

AA
A+A-

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi, uluslararası topluma, ülkedeki savaşın son bulması için daha somut ve pratik adımlar atma çağrısında bulundu.

Konseyden yapılan yazılı açıklamada, Libya'nın başkenti Trablus'ta ağustos sonunda patlak veren ve 4 Eylül'deki ateşkesin ardından perşembe günü yeniden alevlenen çatışmalar ve şiddet olayları kınandı.

Uluslararası topluma, ülkedeki savaşın sona ermesi için daha somut ve pratik adımlar atma çağrısı yapılan açıklamada, "ülkedeki tüm belediye başkanları, kabile liderleri ve önde gelen isimlere ateşkesin uygulanması için daha fazla çaba sarf etme ve tüm kesimleri sağduyuya davet etme" çağrısında bulunuldu.

Çatışan silahlı taraflara ise bir an önce gerginliğe son verme ve krizi daha da derinleştirmeme çağrısı yapıldı.

Öte yandan yerel kaynaklar şiddetli çatışmaların ardından şu an Trablus'ta sükunetin hakim olduğunu aktardı.

Çatışmaların perşembe günü yeniden alevlendiği Trablus'ta Ağustos ayının sonundan bugüne kadar 106 kişinin öldüğü, 365 kişinin yaralandığı açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler