1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Venezuela lideri Maduro İran yolcusu
Venezuela lideri Maduro İran yolcusu

Venezuela lideri Maduro İran yolcusu

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ‘çok yakında’ çeşitli anlaşmalar yapmak üzere İran’a gideceğini duyurdu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İspanyol televizyon kanalına konuşan Maduro, “İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin yaptığı davet üzerine çok yakında Tahran’a gideceğim. Burada görüşmelerde bulunup, iş birliği sürecini birlikte hızlandıracağız.” dedi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile iki telefon görüşmesi yaptığını kaydeden Maduro, iki ülke arasında yeni projeler konusunda mutabakata vardıklarını ifade etti.

Maduro, ziyaretin tam tarihi ve anlaşmaların içeriği konusunda ise bilgi vermedi.

Maduro: Arap ülkeleri bizi seviyor

Maduro, 2022 yılında ülkesinin Arap ülkeleriyle iş birliğini geliştirmek istediğini belirterek, “Arap dünyasında bizi seviyorlar, Arap hükümetlerinin ve halkının Venezuela’yı sevdiğini biliyorum.” dedi.

ABD’nin yaptırımlarına hedef olan İran ve Venezuela arasında geçen yıldan bu yana işbirliğinin hızlı bir şekilde arttığı biliniyor.

Maduro hükümeti, özellikle petrol sanayisinde önemli ekipmanları İran’dan temin ediyor. Venezuela’nın 2021 yılında petrol üretiminini artırmasında İran önemli rol oynadı.

Kaynak: Euronews

wp-005.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler