1. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  2. WeChat'in piyasa değeri Facebook'u geçti
WeChat'in piyasa değeri Facebook'u geçti

WeChat'in piyasa değeri Facebook'u geçti

Çinli sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması WeChat, piyasa değeriyle Facebook'u solladı.

A+A-

Çinli sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması WeChat’in sahibi Tencent firması piyasa değeriyle Facebook’u geçerek dünyanın en değerli sosyal medya şirketi oldu. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değeri gün içinde yüzde 2.38 oranında artarak 523 milyar dolara ulaşan Tencent Holding, Facebook’u geride bıraktı.

Tencent bu değer artışıyla Apple, Alphabet, Microsoft ve Amazon’dan sonra dünyadaki en değerli 5. teknoloji şirketi oldu. Çin’deki WeChat sosyal mesajlaşma uygulaması ve WeChatPay mobil ödeme sistemi ve Youtube muadili Tencent Video'nun sahibi şirket böylece Asya’nın da en büyük teknoloji şirketi unvanını aldı. 

1998’de kurulan Çin’in teknoloji ve sosyal medya devi Tencent Holding, piyasa değeri olarak e-ticaret devi Alibaba’yı da geride bıraktı. Çin’de aylık aktif 980 milyon kullanıcısı bulunan WeChat, hem Whatsapp hem de Facebook gibi çalışıyor. Uygulamada günlük 38 milyar mesaj paylaşılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler