Yemen: Husilerden Kral Halid Hava Üssü'ne saldırı

Yemen: Husilerden Kral Halid Hava Üssü'ne saldırı

İran destekli Husiler Suudi Arabistan'ın güneyindeki Kral Halid Hava Üssü'ne saldırı düzenlediklerini açıkladı.

İran destekli Husiler Suudi Arabistan'ın güneyindeki Kral Halid Hava Üssü'ne saldırı düzenlediklerini açıkladı.

Husilerin askeri sözcüsü Yahya Seri tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Hamis Muşayt bölgesinde yer alan Kral Halid Hava Üssü'ne saldırı düzenlendiği öne sürüldü.

Saldırının "Yemen'e karşı devam eden ablukaya cevap niteliği taşıdığının" ifade edildiği açıklamada, hava üssünün Kasıf-2 tipi kamikaze drone'larla hedef alındığı belirtildi.

Suudi Arabistan kaynakları saldırıya dair açıklama yapmadı.

Yemen'in Marib ilinde İran destekli Husilerle Suudi Arabistan destekli Mansur Hadi hükümeti güçlerinin arasındaki çatışmalar geçtiğimiz Şubat ayından bu yana devam ediyor.

Marip kent merkezini ele geçirmeye çalışan İran destekli Husilerle hükümet güçleri arasındaki çatışmalarda son son 24 saat içinde iki taraftan da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) öncülüğündeki koalisyonun, Yemen'de Husilerin kontrolündeki bölgelere yönelik saldırılarına devam ederken, Husiler de Suudi Arabistan topraklarına yönelik insansız hava araçları ve balistik füzelerle saldırılar gerçekleştiriyor.

Kaynak: Mepa News

tlgrm.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.