1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yeşilada: Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlike enflasyon
Yeşilada: Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlike enflasyon

Yeşilada: Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlike enflasyon

Ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlikenin enflasyon olduğunu belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

2022 yılında dünya ekonomisinde en büyük tehdidin ABD Merkez Bankası (Fed) kararları değil enflasyon olacağını söyleyen ekonomist Atilla Yeşilada, YouTube yayınında yaptığı açıklamada “Enflasyon sebep, Fed sonuç” ifadesini kullandı.

Türkiye'yi bekleyen en büyük tehdidin de enflasyon olduğunu söyleyen Yeşilada, dünyanın uzun süreli bir enflasyon sürecine girdiği senaryoda Türkiye'deki enflasyonun içinden çıkılmaz hale geleceğini vurguladı.

Yeşilada, “2023 yılına da yüksek enflasyonla girmek resesyon ve yeni bir mali krize yol açabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Omicron varyantının 2022 yılının ilk yarısı için ‘siyah kuğu' yani öngörülmeyen risk olduğunu söyleyen Yeşilada, “Tüm planları bozabilir” dedi.

Yeşilada, Omicron'la tanışmamış Çin'in yeni bir varyantla büyük bir çöküş riski ile dünya ekonomisini tehdit ettiğini ifade etti. Emtia fiyatlarında oluşan balona dikkat çekerek, jeopolitik gerilimlerin, iklim değişikliği ve getirdiği felaketlerin ekonomiler üzerinde baskı yaptığını belirtti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.