1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yoklama kaçakları bedelli askerlikten yararlanabilecek
Yoklama kaçakları bedelli askerlikten yararlanabilecek

Yoklama kaçakları bedelli askerlikten yararlanabilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı gençlerimize, bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz" dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 16.25'te toplandı. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. 

Erdoğan toplantının ardından basına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı gençlerimize, bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz" dedi, "Kaçak yılına göre değişen oranlarda rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilir. Bakaya sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

Erdoğan ayrıca, 31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzattıklarını ve Meclis'in yasal düzenlemeyi en kısa sürede hayata geçireceğine inandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı, art arda gelen zamlara ve hayat pahalılığına ilişkin "Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir. Bu millet arkaik, gerici, habis bir muhalefeti hak etmiyor. Ülkenin nasıl sorunlarını biz çözdüysek, Allah'ın yardımı ile mevcut sıkıntıların üstesinden yine biz geleceğiz. Hayat pahalılığının insanlarımızın üzerindeki yükünü azaltmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

twtbanner-001.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.