1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. YouTube Türkiye'ye temsilci atıyor
YouTube Türkiye'ye temsilci atıyor

YouTube Türkiye'ye temsilci atıyor

YouTube'dan Türkiye'ye temsilcilik açma kararı

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

YouTube'dan Türkiye'ye temsilci atama yönünde karar alındığı belirtildi.

Kurumdan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik.

YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz."

10 ve 30 milyon TL olmak üzere iki para cezasına çarptırılmıştı

Türkiye'de temsilci bulundurmayan YouTube'a Kasım ayında 10 milyon Türk lirası ceza kesilmiş, kararın tebliğ tarihinden itibaren 30 gün daha süre tanınmış ancak bu süre içinde de Türkiye'de temsilcilik açmayan YouTube'a geçtiğimiz günlerde 30 milyon Türk lirası daha para cezası kesilmişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler