1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Yunanistan 'Irak'a yönelik yasa dışı operasyonları' kınadı
Yunanistan 'Irak'a yönelik yasa dışı operasyonları' kınadı

Yunanistan 'Irak'a yönelik yasa dışı operasyonları' kınadı

Bağdat hükümeti Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin'i Atina'da ağırlayan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Irak'a yönelik 'barış misyonu' adı altında yapılan yasa dışı operasyonları kınadığını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Bağdat hükümeti Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin'i Atina'da ağırlayan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Irak'a yönelik 'barış misyonu' adı altında yapılan yasa dışı operasyonları kınadığını söyledi. Görüşmede doğrudan herhangi bir ülkeye atıfta bulunmayan Dendias, Irak'ın toprak bütünlüğünü desteklediklerini belirterek 'ülkeler gözdağı vermekten sakınmalı' dedi.

Dendias, Ankara'nın Atina'da düzenlenen ve Mısır, Fransa, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi dışişleri bakanlarının katılımıyla yapılan 'Dostluk Forumu'na yönelik eleştirilerine de değindi. "Yunanistan her zaman barış ve refahı destekler" diyen Dendias, düzenlenen forumun 'ülkeleri karşı karşıya getirme' gibi bir misyonu amaçlamadığını söyledi.

Dendias, söz konusu forumun 'uluslararası hukuka saygı duyan tüm ülkeler açık' olduğunu da belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunan-Rum ikilisinin, Avrupa Birliği'nin (AB) aday ülke Türkiye ile oluşturmaya çalıştığı olumlu gündemi engellemeye çalışmaları ve başkalarından medet umarak siyaset yapmasının bölgedeki barış ve istikrarı tehdit ettiğini bildirmişti.

Kaynak: Euronews

tg-003.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler