1. HABERLER

  2. ASYA

  3. ABD Afganistan'da çocukları vurdu
ABD Afganistan'da çocukları vurdu

ABD Afganistan'da çocukları vurdu

Afganistan'ın kuzeyinde ABD öncülüğündeki koalisyonunu düzenlediği hava saldırısında çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği doğrulandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Afganistan'ın kuzeyinde ABD öncülüğündeki koalisyonunu düzenlediği hava saldırısında çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği doğrulandı.

Geçtiğimiz hafta Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz ilinde ABD öncülüğündeki koalisyona ait savaş uçakları tarafından düzenlenen hava saldırısında çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yerel kaynaklar tarafından aktarılan haberde, hava saldırısında 10'u çocuk 13 sivilin yaşamını yitirdiği birçoğunun da yaralandığı belirtilmişti.

Birleşmiş Milletler saldırıyı doğruladı

Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonu (UNAMA) tarafından yapılan açıklamada ABD öncülüğündeki koalisyonun Kunduz ilinde düzenlediği hava saldırısında sivillerin hedef alındığı ve en az 13 kişinin öldüğü doğrulandı.

Yapılan açıklamada hava saldırısının Kabil hükümetine 'destek' amaçlı düzenlendiği belirtildi.

ABD öncülüğündeki koalisyona bağı güçlerin Afganistan'da son dönemde düzenlediği hava saldırılarında sivil yerleşim birimleri hedef alınırken, bu saldırılarda çok sayıda sivil de yaşamını yitirdi. 

Kunduz'da düzenlenen ve 13 sivilin yaşamını yitirdiği saldırı aynı bölgede Taliban ile yaşanan çatışmada 2 ABD askerinin öldürülmesinin hemen ardından gerçekleşmişti. 

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler