1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. ABD askerleri Musul'da sokak çatışmalarına katılıyor
ABD askerleri Musul'da sokak çatışmalarına katılıyor

ABD askerleri Musul'da sokak çatışmalarına katılıyor

ABD askerleri, Şii milis güçlerinin kentin merkezine giriş yapabilmek için yoğun savaş verdiği Doğu Musul'da görüntülendi.

A+A-

Musul'u IŞİD'den ele geçirmek amacıyla başlatılan operasyonda kritik günler yaşanırken, ABD ordusuna bağlı askerler Musul'da görüntülendi. Şehrin doğu mahallelerindeki sıcak çatışmalara katıldığı bildirilen ABD'li askerler, İran destekli Haşdi Şabi misilleri ile birlikte IŞİD'e karşı savaşıyor. IŞİD'in Musul'un doğusundaki çatışmalardan geçtiği görüntülerde, Musul Operasyonu kapsamında şehre giriş yapan birliklerin Şii inancına ait flamalar taşıdığı görülmekteydi. 

Musul'da son durumu gösteren bir interaktif harita:​


Sünni nüfusun yaşadığı Musul'da, Şii milislerin bir katliama girişme olasılığından korkuluyor. Musul operasyonu devam ederken koalisyon güçleri kentin iki yakasını birleştiren beş köprüden dördünü vurdu. Uluslararası Göç Örgütü bu durumun, sivillerin kaçışını zorlaştıracağı uyarısını yaptı.

Kaynak: Mepa News

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.