1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. ABD basını: Türkiye istediğini aldı
ABD basını: Türkiye istediğini aldı

ABD basını: Türkiye istediğini aldı

ABD'nin New York Times gazetesi dün ABD ve Türkiye arasında varılan anlaşmayı gündeme aldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD'nin New York Times gazetesi dün ABD ve Türkiye arasında varılan anlaşmayı gündeme aldı.

Gazete anlaşmayı "Türkiye için zafer" olarak nitelendirdi. 

New York Times'ın anlaşma sonrası derlediği 'Türkiye savaşı durdurmayı kabul etti, fakat güçlerini kuzeydoğu Suriye’den çekmeyecek' başlıklı haberde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in anlaşmayı "Başkan Trump için bir diplomatik zafer" olarak tanıtırken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun anlaşmanın ardından bir 'ateşkes' değil, 'operasyon durdurma' kararı alındığını vurgulaması yer aldı.

Çavuşoğlu'nun anlaşma sonrası "Cumhurbaşkanımızın başarılı liderliği sayesinde istediğimizi aldık" ifadelerine yer verildi. 

New York Times anlaşmanın ardından "Pek çok açıdan Türkiye için bir zafer çünkü istediklerini aldı ve Trump’ın ülkelerine yönelik ekonomik yaptırım tehditlerini bertaraf etti" ifadelerine yer verirken CNN International da gelişmeyi "Pence, Türkiye'ye istediği her şeyi veriyor gibi görünen Suriye ateşkesini duyurdu" ifadeleriyle başlığa taşıdı. 

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler