1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. ABD'den Türkiye'ye 'cehennemden çıkma' yaptırım tehdidi
ABD'den Türkiye'ye 'cehennemden çıkma' yaptırım tehdidi

ABD'den Türkiye'ye 'cehennemden çıkma' yaptırım tehdidi

Türkiye'nin Suriye'ye yapmayı planladığı operasyona karşı gösterdiği tepkiyle öne çıkan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Ankara'yı yeniden yaptırımla tehdit etti.

Independent Türkçe
A+A-

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen senatörü Lindsey Graham, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine girmesi durumunda Kongre olarak "cehennemden gelen yaptırımlar" uygulanacağını söyledi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Graham, "Türkiye Suriye'nin kuzeyine girerse, bu adımı Kongre'nin cehennemden gelme yaptırımları takip edecektir. Kapsamlı, derin ve yıkıcı yaptırımlar" yazdı.

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Olin Graham hafta başında da katıldığı haber programında Suriye'ye ayak basması halinde Türkiye'ye karşı her türlü yaptırımı getirmek konusunda elinden geleni yapacağın söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın en önemli destekçilerinden biri olan senatör, dün operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, "Suriye’ye girmesi halinde Türkiye’ye iki parti olarak yaptırımları getireceğiz ve IŞİD'İn yıkılmasında ABD’ye yardım eden Kürt güçlerine saldırmaları durumunda da Türkiye'nin NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacağız" demişti.

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler