1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. AB'den Brexit uyarısı: İngiltere taviz vermek zorunda
AB'den Brexit uyarısı: İngiltere taviz vermek zorunda

AB'den Brexit uyarısı: İngiltere taviz vermek zorunda

Avrupa Birliği (AB) Brexit müzakerecisi Barnier, İngiltere'nin AB'den ayrılması konusundaki çıkmazdan kurtulmak için taviz vermek zorunda olduğunu söyledi.

A+A-

Avrupa Birliği (AB) Brexit müzakerecisi Michel Barnier, İngiltere'nin AB'den ayrılma konusundaki çıkmazı kırmak için taviz vermek durumunda olduğunu belirterek Londra'nın AB ile kalıcı bir gümrük birliğine evet demesinin Brüksel'in tavrının yumuşamasına şart koştu.

Brexit müzakerecisi Barnier pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere'nin AB'den ayrılacağı tarih olan 29 Mart'tan önce önce bir anlaşmaya varılması 'son derece kısa bir zaman kaldığının altını çizdi. Barnier, İngiltere Başbakanı Theresa May'ın, muhalefetteki İşçi Partisi tarafından önerildiği gibi AB ile kalıcı gümrük birliği anlaşmasına onay vermesi gerektiğini ifade etti.

AB Brexit müzakerecisi, Birlik'te İngiltere'nin geri çekilme anlaşmasının yeniden müzakereye açılması konusunda net bir görüş olmadığını da ifade etti.

İngiliz Parlamentosu, kasım ayında AB ile kabul edilen Brexit anlaşmasını reddetmişti.

Barnier, daha sonra İngiltere'nin Brexit Sekreteri Stephen Barclay ile bir araya geldi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler