1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN SAVAŞI

  3. Afganistan'daki ABD generali: Geri çekilme emri almadım
Afganistan'daki ABD generali: Geri çekilme emri almadım

Afganistan'daki ABD generali: Geri çekilme emri almadım

ABD kuvvetlerinin komutanı general Scott Miller, ABD'nin Afganistan'daki kuvvetlerinin yarısını çekeceğine dair haberleri yalanladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Afganistan'da bulunan ABD kuvvetlerinin komutanı general Scott Miller, geçen hafta basına yansıyan "Trump, Afganistan'daki askerlerin neredeyse yarısını çekmeye karar verdi" haberlerini yalanlayarak herhangi bir geri çekilme emri almadıklarını açıkladı. 

"Çekilme emri almadık, değişiklik yok"

Afganistan'ın Nangarhar bölgesinin doğusunda bölge valisiyle yaptığı bir görüşme sonrasında Tolo News'e konuşan Miller, "Öyle bir emir almadım, bu nedenle herhangi bir değişiklik yok" ifadelerini kullandı. Miller ayrıca, "Öyle bir emir alsak dahi, burada güvenlik kuvvetleriyle olacağımızı bilmeniz önemli. Biraz küçülmeye gitme durumunda kalsak da sorun yaşanmayacak" dedi. 

Geçen hafta AFP'ye konuşan bir yetkili, ABD başkanı Donald Trump'ın ABD'nin Afganistan'da bulunan 14 bin askerinin 'neredeyse yarısını' ülkeye geri çağırmayı planladığını açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler