1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Afganistan'daki İslam Emirliği yönetimi 14 ülkeye diplomat gönderdi
Afganistan'daki İslam Emirliği yönetimi 14 ülkeye diplomat gönderdi

Afganistan'daki İslam Emirliği yönetimi 14 ülkeye diplomat gönderdi

Afganistan'daki İslam Emirliği yönetiminin 14 farklı ülkeye diplomatlar gönderdiği bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Afganistan'daki İslam Emirliği yönetiminin diplomatik girişimleri hızlanıyor.

İslam Emirliği yönetimi son dönemde İran ve Türkiye'nin ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Dubai'deki Afganistan Başkonsolosluğuna da diplomat atamıştı.

İslam Emirliği yönetiminin sözcüsü Zebihullah Mücahid son dönemdeki atamalara ilişkin bir açıklamada bulundu.

Mücahid, eski hükümet döneminden kalan diplomatların İslam Emirliği yönetimiyle koordinasyon içerisinde çalıştığını dile getirdi.

Birçok farklı ülkeye yeni diplomatlar da atandığının altını çizen Mücahid, en az 14 ülkeye diplomatlar gönderildiğini kaydetti. Mücahid Tahran, İstanbul, İslamabad, Dubai, Moskova, Pekin, Astana gibi şehirlerin yanı sıra diğer bazı Arap ve Afrika ülkelerinde de diplomatlarının faaliyet gösterdiğini söyledi.

Bu atamalarla birlikte İslam Emirliği yönetimi üzerindeki diplomatik izolasyonun gelecek dönemde peyderpey kaldırılacağı düşünülüyor.

Ancak Afganistan'da yönetimi devralmalarının üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçmiş olmasına karşın halen hiçbir ülke resmi olarak İslam Emirliği yönetimini tanımış değil.

Kaynak: Mepa News

whtspp.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler