1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Afganistan'da kadınlara özel alışveriş merkezi açıldı
Afganistan'da kadınlara özel alışveriş merkezi açıldı

Afganistan'da kadınlara özel alışveriş merkezi açıldı

Afganistan'ın Belh vilayetinin Mezar-ı Şerif şehrinde Hazreti Muhammed'in eşinin adı olan "Hatice-i Kübra" isimli dükkan kiraları 5 dolar olan kadınlara özel bir alışveriş merkezi açıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Afganistan'ın kuzeybatısındaki Belh vilayetinin merkezi Mezar-ı Şerif şehrinde kadınlara özel bir alışveriş merkezi açıldığı bildirildi.

Mezar-ı Şerif şehrinde açılan alışveriş merkezine İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in eşinin adı "Hatice-i Kübra" isminin verildiği kaydedildi.

Söz konusu alışveriş merkezinde esnaflık yapan bir kadın, geçmişte aylık 400 ila 500 dolar olan dükkan kiralarının ilk olarak 14 dolara düşürüldüğünü söyledi.

Kiralar 5 dolara düşürüldü

Dükkan sahibi Meryem Celali adlı kadın, daha sonra Mezar-ı Şerif Belediye Başkanının talimatıyla kiraların 5 dolara kadar düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Meryem Celali ayrıca "böylesi bir iyiliği insanın kendi annesi ve babasının bile yapmayacağını" vurguladı.

"Hatice-i Kübra" isimli alışveriş merkezinde yalnızca kadınların alışveriş yapabilmesine ve dükkan açabilmesine izin veriliyor.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler