1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ahmet Hakan: Cem Uzan AK Parti’ye mesaj veriyor
Ahmet Hakan: Cem Uzan AK Parti’ye mesaj veriyor

Ahmet Hakan: Cem Uzan AK Parti’ye mesaj veriyor

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Genç Parti genel başkanlığı da yapan Cem Uzan’ın son günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımların bir mesaj anlamına geleceğini ifade etti.

Independent Türkçe
A+A-

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Cem Uzan, AK Parti iktidarına, ‘Bir hizmetim olacaksa hazırım. Bakın, şimdiden size hizmet ediyorum. Bana bir el atın, daha neler yaparım neler. Çözün sorunlarımı, bağışlayın borçlarımı, daha size ne kıyaklar yaparım’ diye mesaj sarkıtmaya çalışıyor” iddiasını yazdı.

Hürriyet'teki köşe yazısında “Cem Uzan, son günlerde sosyal medyadan kafa çıkarmaya başladı” diyen Hakan şu hatırlatmalarda bulundu:

"Uzan önce şunu yaptı: Eski cumhurbaşkanlarından Ahmet Necdet Sezer’i “Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü” ilan ederek AK Parti iktidarının hoşuna gideceğini düşündüğü bir çıkış yaptı. Baktı, bu yeterince karşılık bulmadı. Bu sefer de AK Parti iktidarının daha da hoşuna gideceğini düşündüğü yeni bir çıkış yaptı. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a şöyle seslendi: ‘Yabancı ajanlarla imzaladığınız belge elimde. Uluslararası mahkemelere sunulacak. Türk milleti sizden hesap soracak. Yargılanacaksınız!’."

Hakan iktidarın Cem Uzan'ı saha sürmediğini söylerken, “İktidarın hiç tınmadığını gören Cem Uzan, bu dakikadan sonra el arttırma yoluna gidebilir” ifadesini kullandı.

Türkiye’ye dönüş hazırlığı içinde olduğu ifade edilen ve kurucusu olduğu Genç Parti ile siyasete gireceği öne sürülen Cem Uzan, Ali Babacan ve Abdüllatif Şener’i hedef alan paylaşımlar yapmıştı.

Uzan paylaşımında “Uzan Ailesi'ne kurulan kumpasın sorumlusu hırsızlar Ali Babacan - Abdüllatif Şener” ifadesini kullanmıştı.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler