1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Parti 'Aile Araştırma Merkezleri' kuruyor
AK Parti 'Aile Araştırma Merkezleri' kuruyor

AK Parti 'Aile Araştırma Merkezleri' kuruyor

AK Parti Türk toplumunun aile yapısını inceleyecek 'Aile Araştırma Merkezleri'nin kurulması için harekete geçti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti'nin Türk toplumunun aile yapısını inceleyecek ve temel sorunlarına çözüm bulacak 'Aile Araştırma Merkezleri'nin kurulması için harekete geçtiği belirtildi.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre, Aile Araştırma Merkezleri için üniversitelerle iş birliği yapılacak. Üniversitelerde bu merkezlerin kurulması sağlanacak.

Aile Araştırma Merkezleri'nde aile içerisinde yaşanan sorunların yanı sıra gençlerin aile kurma konusunda doğru bilinçlenmesi için de çalışmalar yapılacak. Ayrıca, aile kurumunu canlı tutmak ve bireyleri doğru yönlendirmek için yeni projeler üretilecek.

Merkezlerde, akademik çalışmalar da gerçekleştirilecek. Alanında uzman kişilerin yanı sıra, hukuk öğrencileri de görev alacak.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Çok sayıda Kadın Araştırma Merkezi olduğunu ancak Aile Araştırma Merkezleri’nin hiç olmadığı tespit ettik. Toplumun güçlenmesi ailenin güçlenmesiyle, ailenin güçlenmesi de kadının güçlenmesiyle oluyor. Bunlar birbirinden bağımsız değil. Burada farkındalığı artırarak, bir bilinç oluşturmak istiyoruz” dedi.

Öte yandan AK Parti’nin 2002'den bu yana kadınlarla ilgili vaat edilen projelerin ne kadarının hayata geçirildiğiyle ilgili bir çalışma yaptığı da öğrenildi. Çalışma tamamlandıktan sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler