1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız kardeş İran’ın zor zamanlardaki dostudur
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız kardeş İran’ın zor zamanlardaki dostudur

AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımız kardeş İran’ın zor zamanlardaki dostudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de katıldığı "Zafer Töreni" sırasında okuduğu bir şiire İran'dan tepki gelmesi üzerine, AK Parti Sözcüsü Çelik eleştirilerde bulunan İranlı siyasileri kınadıkları yönünde mesajlar paylaştı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de katıldığı "Zafer Töreni" sırasında okuduğu bir şiire İran'dan tepki gelmesi üzerine, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik eleştirilerde bulunan İranlı siyasileri kınadıkları yönünde mesajlar paylaştı.

Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajlarda şu ifadeleri kullandı:

"Bazı İranlı siyasetçilerin Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı çirkin dili kınıyoruz. Bu İranlı siyasetçiler İran’ı her zaman dost ve kardeş ülke olarak gören Cumhurbaşkanımızla, İran’ın düşmanlarını birbirine karıştıracak kadar pusulalarını kaybetmişler."

"İran’ın karşı karşıya kaldığı yaptırımlar ve dayatmalar karşısında herkes susarken, sesini yükselten sadece Cumhurbaşkanımız olmuştur. Cumhurbaşkanımız kardeş İran’a yapılan haksızlıklara her zaman karşı çıkmıştır."

"Haddini aşan İranlı siyasetçiler Cumhurbaşkanımız hakkında konuşurken saygılı olmalıdır. İran’ın zor zamanlardaki dostu Cumhurbaşkanımıza saldıranlar, kendi ülkelerinin düşmanlarını sevindiriyorlar."

"Unutmasınlar, nükleer çalışmalar konusunda İran halkı haksızlığa uğrarken bu haksızlığa karşı İran’la anlaşmaya imza atan sadece Cumhurbaşkanımız ve Brezilya devlet başkanıydı. Haksızlık karşısında susmayan Cumhurbaşkanımıza saldıranlar İran düşmanlarını sevindiriyorlar."

"Gün, Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgal altındaki topraklarını kurtarmalarına sevindiğimiz, sevinenlerle de yan yana durduğumuz, gündür. Bundan rahatsız olanlar kendi zihiniyet çarpıklıklarını sergilemiş oluyorlar."

"Cumhurbaşkanımız kardeş İran’ın zor zamanlardaki dostudur. Cumhurbaşkanımız hakkında konuşurken haddini aşan İranlı siyasetçiler saygılı olmalıdır. Cumhurbaşkanımıza saldıranlar kendi ülkelerinin en büyük dostuna saldıran ve düşmanlarını sevindiren durumuna düşüyorlar."

"Cumhurbaşkanımız haklının yanında yer almaya ve haksızlık karşısında susmamaya devam ediyor. Ermenistan işgaline karşı Azerbaycan’la beraberiz. Haksızlıklara karşı kardeş İran’ın hakkını korumaya da devam edeceğiz."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler