AK Parti Sözcüsü Çelik: Netenyahu hükümeti bir suç makinesidir

AK Parti Sözcüsü Çelik: Netenyahu hükümeti bir suç makinesidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail-Filistin gerilimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, "Cumhurbaşkanımız dışında dünyayı harekete geçirmeye çalışan kimse gözükmüyor" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail-Filistin gerilimine ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulundu. 

Çelik, Netanyahu hükümetini suçlayarak, "Netanyahu hükümeti bir suç makinesidir. Uluslararası hukuka göre işlemediği suç kalmamıştır. Adına hükümet denilen bu yapı suç ve katliam makinesi olarak hareket ediyor" ifadelerini kullandı.

"(İsrail), Gazze’ye yaptığı saldırılarla tarihte farklı coğrafyalarda utanılacak ne kadar suç varsa hepsini işlemeye devam ediyor. Gazze’ye yapılan saldırılar açık ve net şekilde Filistinlileri topyekun yoketme ve katletme saldırılarıdır" diyen Çelik, "Dünyanın bu saldırganlığı durdurmaması, suç ve cinayet makinesi haline gelmiş Netanyahu hükümetinin seri katliamlara başlamasına yol açtı... Bundan sessiz kalan ve destekleyen herkes sorumludur" diye devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dışında kimsenin bu konuda aktif rol almadığını belirten Çelik, "Cumhurbaşkanımızın tüm dünyayı harekete geçirme gayretleri günlerdir sürüyor. Cumhurbaşkanımız dışında dünyayı harekete geçirmeye çalışan kimse gözükmüyor. Cumhurbaşkanımızın gayreti insanlık vicdanı ve adalet için Filistinli kardeşlerimizin yanında olan en güçlü iradedir" açıklamasında bulundu.

facebanner.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.