1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Partili Çelik: 50+1 Bahçeli'nin Erdoğan'a tuzağıydı
AK Partili Çelik: 50+1 Bahçeli'nin Erdoğan'a tuzağıydı

AK Partili Çelik: 50+1 Bahçeli'nin Erdoğan'a tuzağıydı

Eski Bakan Hüseyin Çelik, yüzde 50+1 tartışmasına ilişkin olarak, “50+1 Bahçeli'nin Erdoğan'a tuzağıydı” dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Eski Bakan Hüseyin Çelik, yüzde 50+1 tartışmasına ilişkin olarak, “50+1 Bahçeli'nin Erdoğan'a tuzağıydı” dedi.

Çelik, AK Parti'nin milletin partisi olmaya devam etmesi gerektiğini belirterek, "AK Parti'nin de helalleşmeye kalkışması gerek" diye konuştu. 

AK Parti'nin 58. ve 59. hükümetinde Kültür ve Milli Eğitim Bakanı olan Hüseyin Çelik, Karar TV’de Elif Çakır ile Yıldıray Oğur’un soruları yanıtladı.

Erdoğan'ın kötü giden ekonomiyi dış güçlere bağlamasını değerlendiren Çelik, "Ülkede ekonomi kötüyse gidip Merkel, Biden'e mi çatacağız?" diyerek, "Dış güçler paranoyasını siyasete girdiğim günden beri reddeden birisiyim. Kırılgan durumda olduğunuz zaman birileri sizinle oynar. Düşmanımız var evet. Diplomaside her şey menfaatlere dayanır" diye konuştu.

"Paranız yüzde 50'nin altına gelmişse pul olmuştur"

Türk lirasının dolar karşısındaki eriyişi devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanılan kur krizini "Ekonomik Kurtuluş Savaşı" diye değerlendirdi. Çelik, Erdoğan'ın kur açıklamasına, "Paranız yüzde 50'nin altına gelmişse pul olmuştur. Buna Kurtuluş Savaşı diyenlerin kendi fikir özgürlüğü. Değil diyenler de vatan haini değil. Başarmak isteyen yol bulur. İstemeyen mazeret arar" dedi.

"Din üzerinden siyaset yaparsanız dine zarar verirsiniz"

"CHP bir şeyi doğru yapıyorsa yanlış denilmez" ifadesinde bulunan Çelik, "AK Parti'nin de helalleşmeye kalkışması gerek" ifadesini kullandı.

Çelik, AK Parti'nin kuruluş sürecinde yaşadığı zor dönemlere de değinerek "Biz AK Parti'yi kurarken ötekiydik. Asker medya ve yargı bize yapılmayacak şeyleri yapıyordu. Bizim şimdi öteki gibi bir derdimiz yok. Ama ötekileştirmeye devam ediyoruz. Önceden mağluptuk şu an galibiz. Eskiden dinci tabire kızıyordum şimdi bu tabire inanıyorum. Din üzerinden siyaset yaparsanız dine zarar verirsiniz. AK Parti'nin milletin partisi olmaya devam etmesi gerek" dedi.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum