1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Parti'li Çelik'ten 'Hilafet çağrısına' tepki
AK Parti'li Çelik'ten 'Hilafet çağrısına' tepki

AK Parti'li Çelik'ten 'Hilafet çağrısına' tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gerçek Hayat dergisinin son sayısıyla ilgili ortaya çıkan tepkilerden sonra açıklamalarda blundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti Sözcü Ömer Çelik, Gerçek Hayat dergisinin 27 Temmuz tarihli sayısında "Hilafet için toparlanın" başlığıyla yayınlanmasının ardından ortaya çıkan tartışmalara tepki gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu belirten Çelik, "Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlış.Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimiz" ifadelerini kullandı. 

Çelik paylaşımlarında, "Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada 'bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.' Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir." değerlendirmesinde bulundu. 

Çelik, "Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir.

Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir. Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla  yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz. Cumhuriyetimiz, milletimizin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış halidir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir." ifadesini kullandı. 

Çelik'in açıklamaları şöyle:

ekran-resmi-2020-07-27-09-55-02.jpg

ekran-resmi-2020-07-27-09-55-36.jpg

Ne olmuştu?

Gerçek Hayat dergisinin 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan sayısının kapağında, "Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın" sözlerine yer verilmiş, konu sosyal medyada tartışmalara neden olmuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerçek Hayat dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer, "Müslümanların birlikteliğini savunmak ne zamandan beri provakasyon sayılıyor?" ifadelerini kullanmıştı.

Gerçek Hayat dergisinin ilgili sayısı:

der.jpeg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum
İlgili Haberler