AK Partili Mustafa Yeneroğlu: On binlerce insan haksız yere cezaevinde

AK Partili Mustafa Yeneroğlu: On binlerce insan haksız yere cezaevinde

"Adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde veya ihraç edilmiş""

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, PKK tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Zekeriya Altunok'un 'FETÖ' soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen ve 16 ay cezaevinde yatan eski bir polis memuru olduğu ortaya çıkmıştı.

Karar'ın haberine göre, önce KHK ile ihraç edilden sonrasında 16 ay hapis yatan ve sonunda beraat eden Zekeriya Altunok, daha sonra askere gitti ve şehit oldu.

"On binlerce insan haksız yere cezaevinde" 

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise konuya dair dikkat çeken paylaşımlar yaptı. Hukuksuzlukların kanıksandığını, vicdanları körelttiğini ve toplumu kemirdiğini söyleyen Yeneroğlu, "Bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde ve/veya ihraç edilmiş" ifadelerini kullandı.

Mustafa Yeneroğlu'nun paylaşımları şu şekilde:

"Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde ve/veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı,vicdanları köreltti,toplumu kemiriyor.

'İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım,gelsin vursun,kimin malını almışsam, işte malım, gelsin alsın' diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki,adaletle emrolunmamışız,bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi..

Şehit Zekeriya Altunok'a Allah rahmet eder, şehidin bizim duamıza ihtiyacı yok, peki haksızlığı görüp de düzeltmeyene, en azından haykırmayana, olanları görmemezlikten gelene, kurunun yanında yaş da yanabilir diyen her bir kişiye adalet emreden Allah neden rahmet eylesin?"

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.