1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Alaattin Çakıcı tahliye edildi
Alaattin Çakıcı tahliye edildi

Alaattin Çakıcı tahliye edildi

İnfaz düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından cezaevindeki Alaattin Çakıcı'nın da tahliye edilmesi bekleniyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ankara'da Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüsündeki bazı hükümlüler, infaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından tahliye edildi.

Cezaevinde kalan Alaattin Çakıcı'nın da tahliye edilmesi bekleniyor.

Alaattin Çakıcı'nın da bulunduğu Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüsünde tahliyeler sabah saatlerinde başladı. Polis ve jandarma ekipleri, tahliyeler nedeniyle cezaevi önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

"Çakıcı tahliye edildi"

Alattin Çakıcı'nın yeni İnfaz Yasası kapsamında hükümlü bulunduğu Ankara Sincan Cezaevi'nden tahliye edildiği bildirildi.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre Çakıcı, yattığı süre denetimli serbestliği karşıladığı için doğrudan koşullu salıverilme ile tahliye edildi.

"Organize suç örgütü yöneticisi" olarak tanınan Çakıcı, 16 Temmuz 2016 tarihinde Edirne'den Bolu F Tipi Cezaevi'ne, buradan da 2017 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki F Tipi Cezaevi'ne nakledilmişti.

Çakıcı, 13 Ağustos 2018 tarihinde ise Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakil olmuştu.twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler