1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih belli oldu
Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih belli oldu

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih belli oldu

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayını 13 Şubat'ta açıklayacağı ifade ediliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

6’lı masanın liderleri önceki gün İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Liderler toplantıda 30 Ocak’ta tanıtımı yapılacak ortak hükümet programına son şeklini verdi.

Cumhuriyet'in haberine göre programda ekonomi, yargı, kadın hakları, güvenlik, siyasi etik, israfla mücadele, eğitim, göçmen sorunu ve tarım gibi pek çok başlığın olduğunu aktaran masa kurmayları, “Bu tanıtımla seçimin başlangıcını vermiş olacağız. Tanıtımdan sonra partiler bazen birlikte bazen ayrı ayrı şekilde farklı illere giderek programı tanıtacak. Bunun için ortak mitingler de yapılabilir. Bu program biz seçilince uygulayacaklarımızı anlatacak. Cumhurbaşkanı adayımız da bu programa uyacak. Programı illerde asıl tanıtan kişi de adayımız olacak” ifadelerini kullandı.

Adayın Saadet Partisi’nde 13 Şubat’ta yapılacak toplantı sonrası ilan edileceğini söyleyen kurmaylar, “Liderlerin buluşması sonrası yayımlanacak bildiride, yine bir tarih verilerek adayın nasıl tanıtılacağı duyurulur. Adayla beraber geçiş süreci çalışması da anlatılabilir. Böylece hem ‘Aday kim?’ hem de ‘Geçiş sürecinde 6 partinin genel başkanına ne olacak, yetkileri neler olacak?’ gibi sorular netleşmiş olur” dedi.

Masadaki liderlerin ikili görüşmelerle aday üzerine değerlendirme yapacağını söyleyen kurmaylar, “Anket üzerinden aday belirleyelim gibi bir yaklaşımımız yok. Partilerin hepsi kendi içlerinde elbette bir değerlendirme yapıyor ancak son kararı liderler verecek. Her liderin arkasında durduğu bir aday olacak” değerlendirmesini yaptı.

katki.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.