1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Anket: İstanbullular kanal projesine nasıl bakıyor?
Anket: İstanbullular kanal projesine nasıl bakıyor?

Anket: İstanbullular kanal projesine nasıl bakıyor?

Araştırma şirketi Optimar'ın anketine göre Kanal İstanbul ile ilgili kamuoyu desteğinin yüzde 38 düzeyinde olduğu görülüyor.

A+A-

Araştırma şirketi Optimar siyasi partilerin oy oranı ve son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında polemiğe neden olan Kanal İstanbul projesi konusunda yaptığı bir anketin sonucunu paylaştı. Ankete göre Kanal İstanbul ile ilgili kamuoyu desteğinin yüzde 38 düzeyinde olduğu görülüyor.

Sonuçları yayınlayan Optimar Araştırma şirketinin sahibi Hilmi Daşdemir, söz konusu araştırmanın 12-15 Aralık 2019 tarihleri arasında yapıldığını duyurdu.

Buna göre Kanal İstanbul ile ilgili kamuoyu desteği % 38,4 civarında çıkarken, % 27,6’lık bir kesim ise projeye karşı olduğunu dile getirdi. Bu konuda kararsız olduğunu belirtenlerin oranı ise % 34 oldu.

Aynı ankette siyasi partilere yönelik eğilimler de araştırıldı. Ankete katılanların yüzde 35'i Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? sorusuna AK Parti'ye oy vereceğini belirtirken yüzde 18.8' CHP, yüzde 10.3'ü HDP, yüzde 8.4'ü MHP'ye oy vereceğini söyledi.

Araştırmada Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurulan partisi için yüzde 0,5, Ali Babacan için de yine yüzde 0.5 destek çıktı. Kararsızların oy oranı ise yüzde 13 oldu.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler