1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev '30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok, sorun şimdi çözülmelidir' diye konuştu.

BBC Türkçe
A+A-

El Cezire televizyonuna konuşan ve Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, çözüm sürecini yürüten AGİT Minsk Grubu'nun 28 yıldır hiçbir sonuç elde edemediğini ifade ederek "Biz, 'durun, çalışacağız, müzakere yürüteceğiz, yardım edeceğiz" gibi beyanları dinleyecek durumda değiliz. Bunları defalarca duyduk. 30 yıl daha bekleyecek vaktimiz yok. Sorun şimdi çözülmelidir." diye konuştu.

Aliyev, Dağlık Karabağ sorununun çözülmemesinin başlıca nedeninin Ermenistan'ın barıştan yana olmaması olduğuna işaret ederek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin işgale kayıtsız şartsız son verilmesi gerektiği yönündeki 4 kararının Erivan yönetimince hiçe sayıldığını söyledi.

Aliyev ayrıca Ermenistan hükümetinin, küresel rolünü "abartılı gördüğünü" ifade etti.

Azerbaycan ve Ermenistan’ın on yıllardır anlaşmazlık içinde olduğu Karabağ’da çatışmalar bir hafta önce yeniden alevlenmişti.

Çatışmalar nedeniyle her iki taraf da olağanüstü hal ve seferberlik ilan etmiş durumda. İki tarafında çatışmalarda kayıp verdikleri biliniyor.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler