1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Azerbaycan: Ermenistan ateşkese uymadı, devam ederse karşılık veririz
Azerbaycan: Ermenistan ateşkese uymadı, devam ederse karşılık veririz

Azerbaycan: Ermenistan ateşkese uymadı, devam ederse karşılık veririz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, 'Ermenistan geçici ateşkese uymadı, bu onların ikiyüzlü siyaset yürüttüğünü açıkça gösteriyor' dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev ile Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Dağlık Karabağ'da ateşkesin yürürlüğe girmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Hacıyev'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Provokasyonlara cevap vermek zorundayız. Ermenistan'ın askeri altyapıları, modern silahları imha edildi. Azerbaycan halkının istekleri doğrultusunda süreç değişildi. Cezasız kalan Ermenistan bunlardan daha da cesaretlenmişti. Ermenilerin hiçbir zaman yaşamadığı Cebrayil şehrinde işgallere karşılık cevap verilmedi. Statüko değişti, Azerbaycan işgal edilen topraklarının bazılarını geri almıştır. Azerbaycan halkı işgal politikasını asla kabul etmeyecektir. Siyasi ve diplomatik cevaplar verilmeye devam edilecektir. Yanlış adımlar kabul edilmeyecektir. Askerimizin sahadaki başarısını masaya da yansıtmalıyız.

- Ermenistan tarafından ateşkes süreci de kötüye kullanılmaktadır. İnsani esaslarla ortaya koyulan bir ateşkes olmasına rağmen, Ermenistan insani ateşkes için yalvarmasına rağmen, ateşkesi ihlal ederek ikiyüzlü siyaset yürüttüğünü gösterdi. Ermenistan işgal edilen topraklardan çıkmadığı sürece Azerbaycan'ın kararlılığını görecektir. Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev de halkımıza fikirlerini dün açıkladı. Başkomutanımız, uluslararası baskılara göğüs geriyor. 

- İnsani bir ateşkes olmasına rağmen, Ermenistan tarafı bunu ihlal etmeye devam edecekse, Azerbaycan karşılık vermek zorundadır.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler