1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Dışişleri: Azerbaycan Ermenistan'a son kez bir fırsat verdi
Dışişleri: Azerbaycan Ermenistan'a son kez bir fırsat verdi

Dışişleri: Azerbaycan Ermenistan'a son kez bir fırsat verdi

Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan-Ermenistan ateşkesine ilişkin olarak yaptığı açıklamada 'Azerbaycan Ermenistan'a son kez bir fırsat vermiştir' ifadelerine yer verdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasında ilan edilen ateşkes ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Azerbaycan ve Ermenistan arasında bugün yerel saatle saat 12:00’de yürürlüğe girmek üzere cephe hattında ateşkes ilan edilmiştir. 27 Eylül 2020 tarihinde başlayan silahlı çatışmalarda Azerbaycan yaklaşık 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kendi imkanları ve öz güveniyle geri alabileceğini Ermenistan ve tüm dünyaya göstermiştir."

"Bu süreçte, tüm dünyadan insani saiklerle ateşkes talepleri gelmiştir. Azerbaycan da son kez Ermenistan’a işgal ettiği topraklardan çekilmesi için bir fırsat vermiştir. İnsani gerekçelerle esirlerin ve cenazelerin değişimi amacıyla ilan edildiği belirtilen ateşkes önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyecektir."

"Türkiye başından beri ancak Azerbaycan’ın evet diyeceği çözümleri destekleyeceğini vurgulamıştır. Bu anlayışla sahada ve masada Can Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler