1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Bahreyn'den ABD'nin Körfez'deki misyonuna destek
Bahreyn'den ABD'nin Körfez'deki misyonuna destek

Bahreyn'den ABD'nin Körfez'deki misyonuna destek

Bahreyn ABD’nin Körfez’in güvenlik ve istikrarını sağlama konusundaki rolünün önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, ABD’nin müttefikleri ile işbirliği içerisinde Körfez’in güvenlik ve istikrarını sağlama konusundaki aktif rolünün önemli olduğunu söyledi.

Bahreyn Kralı, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı Kenneth McKenzie ile gerçekleştirdiği görüşmede, Manama’nın bölgenin güvenlik ve istikrarını arttırmaya katkı sağlayan Washington’un çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, ülkesinin bölgedeki ticaret, enerji ve uluslararası serbest geçiş özgürlüğünü güvence altına almak için ortak çalışmada yer alacağını söyledi.

Hamad bin İsa Al Halife ve Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad’ın da katıldığı toplantıda Mckenzie’nin Bahreyn ve ABD’nin askeri ve savunma işbirliğini geliştirme çabalarına övgüde bulunduğu ifade edildi. McKenzie iki ülke arasındaki tarihsel bağları güçlendirme ve askeri işbirliğini geliştirme çabalarından ötürü Bahreyn Kralı’na teşekkürlerini ileterek, Bahreyn’in bölgesel ve küresel barışa önemli katkısının olduğunu ifade etti.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler