1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Akar'dan 5 generalin istifasıyla ilgili açıklama
Bakan Akar'dan 5 generalin istifasıyla ilgili açıklama

Bakan Akar'dan 5 generalin istifasıyla ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'da 5 generalin istifa ettiği iddialarına ilişkin konuştu.

Independent Türkçe
A+A-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, 3. Ordu Komutanlığı'ndaki görev devir teslim törenine katılmak üzere Erzincan'a geldi.

Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) emekliliğe sevk edilen 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ın yerine atanan Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın görevi devralacağı törene katılmak amacıyla Erzincan'a gelen Akar, TSK'da bazı generallerin istifa ettiği iddialarına ilişkin konuştu.

Akar, 'Arkadaşlarımız hizmetlerini tamamlamasına müteakip hizmetlerimizin akışı sırasında kendi istekleri iradeleri doğrultusunda emekli olabilirler, bu doğal bir durum. Şu ana kadar bize intikal eden 2 arkadaşımızın dilekçesi var. Onları da onayladık'' diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı, "Emeklilik doğal bir haktır. TSK'da görev asla durmaz, vazife sancağı devamlı ileri gider" dedi.

1 Ağustos tarihinde açıklanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından TSK'da görev yapan 5 general istifa ettiği iddia edilmişti. 

İstifa ettiği öne sürülen isimler arasında, YAŞ’ta Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan İdlib’ten sorumlu 6. Mekanize Piyade Tümeni ve Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığı’na atanan Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı ile yardımcısı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam da bulunuyor.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler