1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bakan Soylu'dan 'darbe' açıklaması
Bakan Soylu'dan 'darbe' açıklaması

Bakan Soylu'dan 'darbe' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı gazete yazarlarının kaleme aldığı “yeni darbe” gündemiyle ilgili konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı gazete yazarlarının kaleme aldığı “yeni darbe” gündemiyle ilgili konuştu.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Soylu, “Darbe tehlikesi var mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Halep oradaysa arşın burada. Türkiye’de darbe yapabilecek ne kimse var, ne de bir kurum var. Birtakım mahfiller tahrik ediyor, tahrik etmeye çalışıyor. Tahrik yapan da eden de çalışan da tahrike gelen de 15 Temmuz’da darbecilerin karşı karşıya kaldığı süreci rahmet okurlar.

Darbeyi aklından bile geçirenler, 15 Temmuz’u rahmetle okur. Darbeye karşı güçlü bir şekilde bilendik. Bu kez darbeye teşebbüs edenleri kimse kurtaramaz."

Soylu, Türkiye’de hiçbir kurumun vesayet talebi olmadığını dile getirirken “. Vesayet mirasçısı da yok. Kendi dönemlerinde Türkiye’yi vesayete bulaştırmış kişiler acaba yeniden olur mu diye bir alışkanlık, arayış içindeler” ifadesini kullandı.

ABD’li Rand şirketinin hazırladığı bir hafta kadar günler sonra Yeni Şafak, Sabah ve Akit gibi gazetelerdeki yazarlar “yeni bir darbe olabileceğine” dair köşe yazıları yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu söylentilere “Elinde neyi var neyi yok herkes meydanlara dökülür. "Bunlar özellikle 15 Temmuz'da zaten gerekli cevabı aldılar. Ve milletimiz de bu konularda artık çok ciddi bir deneyimi şu anda kazanmış durumda" diyerek tepki göstermişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler