1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Bayramda sokağa çıkma yasağı gündemde
Bayramda sokağa çıkma yasağı gündemde

Bayramda sokağa çıkma yasağı gündemde

Yapılan araştırmalar vatandaşın bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini söylüyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a önceki gün gerçekleştirilen MYK toplantısında bilgi veren kurmaylar, yapılan araştırmalarda vatandaşın bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler.

Toplantıda 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğinin değerlendirildiği öğrenilirken, L, U, V değerleri göz önünde bulundurularak, Fransa, Hollanda gibi ülkelerin U, Almanya’nın ise V seviyesinde olduğu ve Türkiye’nin pandemide büyük başarı elde ettiği ve bu süreçte V modelinde olmayı hedeflediği dile getirildi.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, üretim ve turizmin bu süreçte çok önemli olduğu ve her konuda hassas ve emin adımlar atıldığı belirtildi.

Öte yandan, Bilim Kurulu’nun da sokağa çıkma yasağı konusunda tavsiyelerinin aynı yönde olduğu öğrenildi.

'V tipi toparlanma' nedir?

Krizlerin ardından ekonomideki toparlanma modelleri harflerle ifade ediliyor. V tipi toparlanma, bu modeller içinde en hızlı toplanmayı gösteriyor ve hızlı bir çöküşün ardından hızlı bir toparlanma anlamına geliyor. U tipi toparlanma ise iyileşme sürecinin daha yavaş ve kademeli olmasını içeriyor.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler