1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Belarus: Ukrayna saldırmazlık paktı teklif etti
Belarus: Ukrayna saldırmazlık paktı teklif etti

Belarus: Ukrayna saldırmazlık paktı teklif etti

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Belarus ordusunun Ukrayna'ya ilerlememesi için Kiev'in Minsk'e saldırmazlık paktı imzalamayı teklif ettiğini söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Belarus-Ukrayna sınırında hareketlilik devam ederken Kiev'in Minsk'e saldırmazlık paktı önerdiği ifade edildi.

Sputnik'in haberine göre, Hükümet toplantısında konuşan Lukaşenko, Batılı ülkelerin Belarus'la ilgili planlarından vazgeçmediğini, Ukrayna'nın da "militanları ve aşırı milliyetçileri" eğitmeye devam ettiğini vurguladı.

Bununla birlikte Ukrayna'nın saldırmazlık paktı önerdiğini ve buna neden ihtiyaç duyduklarını bilmediğini kaydeden Lukaşenko, "Bir yandan hiçbir halükarda Ukrayna'yla savaşmamamızı, birliklerimizin oraya girmemesini talep edip saldırmazlık paktı imzalamayı öneriyorlar, diğer yandan da bu 'patlayıcı karışımı' hazırlayıp silahlandırıyorlar. Polonya ve Litvanya, hepten aklını kaçırdı. Buna neden ihtiyaç duyuyorlar anlamıyorum." ifadelerini kullandı.

Lukaşenko, dünkü açıklamasında, Belarus sınırı yakınına komşu AB ülkelerinin ve Ukrayna'nın birliklerinden oluşan 23 bin 500 kişilik bir grup yığıldığını, bunların 17 bin 200'ünün Ukrayna'dan, 3 bin 700'ünün Polonya'dan olduğunu iddia etmişti.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler