1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Belçika'da koronavirüs nedeniyle işsiz kalanların faturalarını yerel hükümet ödeyecek
Belçika'da koronavirüs nedeniyle işsiz kalanların faturalarını yerel hükümet ödeyecek

Belçika'da koronavirüs nedeniyle işsiz kalanların faturalarını yerel hükümet ödeyecek

Bakan Zühal Demir, kriz ortamında Flaman ailelerin fatura yükü yaşamaması için ödemelerin en kısa sürede hesaplarına aktarılacağını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Yusuf Özkan | BBC Türkçe

Belçika'daki federal yönetimlerden biri olan Flaman hükümetinde Enerji ve Çevre Bakanı olan Zühal Demir, koronavirüs krizi nedeniyle yaşanan zor dönemde çalışanlara maddi destek sağlama kararı aldıklarını açıkladı.

Demir'in verdiği bilgiye göre, ilk aşamda kriz nedeniyle geçici olarak işsiz kalanların elektrik, doğalgaz ve su faturaları hükümet tarafından karşılanacak. Kısa süre içinde işsiz kalan herkesin hesabına otomatik olarak ortalama bir ailenin aylık enerji ve su gideri olan 202 euro 68 cent yatırılacak. Her ailedeki geçici işsiz sayısı başına ayrı ayrı ödeme yapılacak.

Bakan Zühal Demir, kriz ortamında Flaman ailelerin fatura yükü yaşamaması için ödemelerin en kısa sürede hesaplarına aktarılacağını söyledi. Demir'e göre bunun için geçici işsizlerin başvuru yapmasına gerek yok. Hükümet, vatandaşların hesabına doğrudan ödeme yapacak.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler