1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Berat Albayrak dahil dört bakan ile yollar ayrılacak"
"Berat Albayrak dahil dört bakan ile yollar ayrılacak"

"Berat Albayrak dahil dört bakan ile yollar ayrılacak"

Yeniçağ gazetesinden Muharrem Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliği için listesini hazırladığı ancak uygun bir zamanı beklediğini öne sürdü.

Independent Türkçe
A+A-

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin ardından kulislerle Bakanlar Kurulu'nda değişiklik beklentisi dillendirilmeye başlandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşkilat üyeleri ve milletvekilleriyle bir araya gelip tabandan gelen tepkileri değerlendiriyor. 

Yeniçağ'dan Muharrem Kılıç'ın haberine göre gitmesine kesin gözüyle bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez var. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da yeni kabineye alınmayacağı düşünülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini koruyor. Soylu'nun AK Parti tabanı tarafından çok sevilmesi Erdoğan’ın dikkate alacağı bir husus olarak değerlendiriliyor.

Erdoğan, Bakan performanslarından memnun değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine üyeleri için yaptırılan anketler ve bakanların performans değerlendirmesinden hoşnut olmadığı kabine değişikliği için listesini hazırladığı ancak uygun bir zamanı beklediği ifade ediliyor. 

Habere göre kimi AK Partili yetkililer değişikliğin dört bakan ile sınırlı kalmayacağını bir kaç isim dışında tamamen daha genç ve daha donanımlı bir bakanlar kurulu listesinin ortaya çıkabileceğini öne sürüyor.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler