1. EKONOMİ

  2. Berat Albayrak: En kötüyü geride bıraktık
Berat Albayrak: En kötüyü geride bıraktık

Berat Albayrak: En kötüyü geride bıraktık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Rakamlar spekülatif fiyat artışlarının algı değil gerçek olduğunu ortaya koydu, demek ki daha yoğun mücadele edeceğiz" dedi.

TRT Haber
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, eylül ayı enflasyonunu, beklentilerin üzerinde bir rakam olarak değerlendirdi. Albayrak "En kötüyü geride bıraktık, spekülatif ataklar atlatıldı." dedi.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Beklentilerin üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık"

"Bu oran gerek piyasa gerek Merkez Bankası çalışmaları beklentisi üzerinde bir rakamla karşı karşıya kaldık. Enflasyonla topyekün mücadeleyi açıklamıştık. Bu hafta sektörel bazlı, grup bazlı görüşmeleri başlatacağımız genel bir kamuoyuna önümüzdeki hafta anons edeceğiz. Çerçeveyi ortaya koyacağız."

"En kötüyü geride bıraktık, spekülatif süreç püskürtüldü"

"En kötüyü geride bıraktık. Eylül ayı beklentiler açısından en kötünün olduğu bir aydı. Önce kur özelinde spekülatif bir süreç yaşadık, bunu püskürttük. Eylülde attığımız adımlarla birlikte ekonomide bu birkaç aylık yaşanan sürecin etkilerinin kalıcı değil artık bu süreci geride bırakarak daha somut gerçekçi ve güvenli adımlarla yürüyeceğimiz sürecin sinyallerini almaya başladık."

McKinsey ile danışmanlık anlaşması

"Görüş alacağız ama yerli ve milli duruşla biz yöneteceğiz, son sözü biz söyleyeceğiz. Yapılan yorumlar cehaletten değilse ihanetten. Yabancı ofislerle dün de çalışıldı bugün de çalışılabilir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler