1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi
Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi

Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiği duyuruldu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının kabul edildiği açıklandı.

Albayrak, pazar akşamı Instagram hesabı üzerinden paylaştığı mesajda "sağlık sorunları nedeniyle" istifa ettiğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından herhangi bir resmi kurum istifaya ilişkin bir yorumda bulunmamıştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, konuya ilişkin açıklamasını dün akşam saatlerinde yayınladı. İstifanın kabul edildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 30 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.''

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler