1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Beyrut liman patlamasında ölü sayısı 190'a yükseldi
Beyrut liman patlamasında ölü sayısı 190'a yükseldi

Beyrut liman patlamasında ölü sayısı 190'a yükseldi

Lübnan hükümeti, Beyrut Limanı’nda 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 190’a yükseldiğini bildirdi.

A+A-

Söz konusu patlamada yaralı sayısının 6 bin 500’ü aştığı bilgisi verilirken, 3 kişinin hala kayıp olduğu belirtildi.

Hükümetin açıklamasında, patlamanın 300 bin kişiyi yerinden ettiği ve 15 milyar dolarlık doğrudan zarara neden olduğu kaydedilirken, 50 binden fazla ev, 9 büyük hastane ve 178 okulun hasar gördüğü vurgulandı.

Lübnanlı yetkililer, güvenlik kuralları dikkate alınmadan yıllarca depolanmış yüksek miktardaki amonyum nitratın neden olduğu patlamaya ilişkin araştırmayı sürdürüyor.

Lübnan ordusu, dün Beyrut Limanı patlamasında hala kayıp olan 7 kişi olduğunu bildirerek, bunların 3’ünün Lübnanlı, 3’ünün Suriyeli ve birinin de Mısırlı olduğunu açıklamıştı.

Patlamanın ardından hükümet istifa etmişti.

Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ülkeyi ziyaretinden önce hükümeti kurmak üzere yeni bir başbakan atamak için yarın parlamento bloklarıyla görüşmelerde bulunacak.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler