Biden'dan Erdoğan ile yaptığı 'Afganistan' görüşmesine dair açıklama

Biden'dan Erdoğan ile yaptığı 'Afganistan' görüşmesine dair açıklama

ABD Başkanı Biden Erdoğan ile yaptığı görüşme hakkında "iyi şeyler hissediyorum" açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dün gerçekleştirdikleri görüşme hakkında "iyi şeyler hissettiğini" ifade etti.

"Görüşmenizde Türkiye'nin Afganistan'daki varlığı hakkında mutabakata vardınız mı?" sorusuna cevap veren Biden, "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımız hakkında iyi şeyler hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü görüşme sonrası şu ifadeleri kullanmıştı:

"Afganistan konusundaki düşüncelerimizi çok açık net olarak sayın Biden'a ifade ettim. Türkiye eğer Afganistan'dan çıkmamız istenmiyorsa, özellikle orada belli bir desteğin verilmesi isteniyorsa, diplomatik, lojistik, bunun yanında mali konularda Amerika'nın bize vereceği destek büyük önem arz ediyor. Ayrıca tabii ki burada Taliban gerçeğini bir kenara koymak mümkün değil. Onlarla da birçok konuları farklı atacağımız adımlarla sürdürebiliriz. Biz Pakistan'ı da yanımıza alma düşüncemizi kendilerine söyledik, Macaristan'ı yanımıza alma düşüncemizi kendilerine söyledik. İstiyoruz ki Afganistan halkı herhangi bir sıkıntı yaşamadan istiyoruz ki bu desteği kendilerine verelim. Şu an için bir mutabakat söz konusu, bir sıkıntı söz konusu değil."

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.