1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Bu yıl 11 İsrail askeri intihar etti
Bu yıl 11 İsrail askeri intihar etti

Bu yıl 11 İsrail askeri intihar etti

İsrail ordusunda bu yılın başından itibaren intihar eden asker sayısının 11 olduğu açıklandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail ordusunda bu yılın başından itibaren intihar eden asker sayısının 11 olduğu açıklandı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin İsrail merkezli Kann radyosuna dayandırdığı haberine göre, İsrail ordusunun İnsan Kaynakları Kısmı Başkanı Yaniv Ashur, ordudaki intihar olaylarının artmasının sebeplerinin görüşülmesi amacıyla ruh sağlığı sorumluları ile olağanüstü bir toplantı düzenledi.

Radyonun haberinde söz konusu olağanüstü toplantıda intiharların sebepleri konusunda kesin bir tespit yapılamadığı ancak ordu subaylarına, olaylarla ilgili takip ve gözlemlerini artırmaları ve daha dikkatli olmaları konusunda talimatlar verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Habere göre İsrail ordusunda 2021 yılında toplam 11, 2020 yılında ise 9 intihar olayı yaşanmıştı. 2022 yılının daha yarısına gelinmeden intihar sayısı geçen senenin toplam intihar sayısına ulaştı.

İsrail askerlerinin çok değişik psikolojik sorunlar yaşandığı biliniyor. Bunlar zaman zaman intihara veya arkadaşını öldürmeye kadar varan krizlere sebep olabiliyor.

280.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler