1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çavuşoğlu: Dünyada en iyi sağlık sistemine sahip ülkelerden biriyiz
Çavuşoğlu: Dünyada en iyi sağlık sistemine sahip ülkelerden biriyiz

Çavuşoğlu: Dünyada en iyi sağlık sistemine sahip ülkelerden biriyiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'Dünyada en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden biriyiz' diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen 'Sağlıklı Turizm, Güvenli Kent' programına katılarak konuşma yaptı.

Çavuşoğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

- Aldığımız tedbirler sayesinde koronayla (yeni tip koronavirüs) mücadelede en başarılı ülkelerden biri olduk. Dünyada en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden biriyiz.

- Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Rakamların arttığı ülkelere ilave yardımlar gönderiyoruz.

- Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik, 130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik.

- 90 ülke, Türkiye'deki vatandaşlarını tahliye etmek istedi. Bu ülkelerin 230 bin vatandaşının tahliye edilmesine katkı sağladık, birlikte koordine ettik.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler