Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah: Suudi Arabistan yargısına güveniyorum

Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah: Suudi Arabistan yargısına güveniyorum

Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı, babasının davasında 'Suudi Arabistan yargısının adaleti sağlayacağına ve suçun faillerini cezalandıracağına inandığını' belirtti.

Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, babasının davasını “ülkesinden ve ülkesinin yöneticilerinden menfaat elde etmek için kullanmayacağını” belirtti.

Salah, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili babamı kaybetmemizin üzerinden bir yıl geçti. Babamın davasını ülkemden ve ülkemin yöneticilerinden bir çıkar elde etmek için kullanmayacağım. Babam hayatı boyunca ne vatana ne de ülke yöneticilerine karşı bir kötülük yapmadı ve hiçbir menfaat de beklemedi. Ölümünden sonra onun meselesinin ve anısının istismar edilmesine izin vermeyeceğim. Daha önce de söylediğim gibi Suudi Arabistan yargısının adaleti sağlayacağına ve bu korkunç suçun faillerini cezalandıracağına inancım sonsuz. Ben de babam gibi önce Allah’a sonra vatana ve onun yöneticilerine sadık kalacağım" ifadelerini kullandı.

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.