1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 'Cübbeli Ahmet'in açıklamaları sonrası İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı
'Cübbeli Ahmet'in açıklamaları sonrası İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

'Cübbeli Ahmet'in açıklamaları sonrası İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy 'Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir' açıklamasında bulundu.

BBC Türkçe
A+A-

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün "selefi derneklerin silahlandığını" söylemesi üzerine açıklama yaptı.

Ersoy, iddialarla ilgili İç Güvenlik Stratejileri Başkanlığı’nca 1,5 yıllık kapsamlı bir çalışma yapıldığını belirterek, "Bugüne kadar selefi derneklerle ilgili yapılan denetimlerle birçok dernek kapatılmış, birçoğuna para cezası uygulanmıştır" dedi.

İdari ve adli süreçlerin işletileceğini söyleyen Ersoy, "Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır" ifadelerini kullandı.

Saygı Öztürk, Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi anlatmış, Ünlü'nün "2 bin selefi dernek silahlanıyor" ifadesini ve savcıların kendisini çağırması halinde 150 derneğin ismini vermeye hazır olduğunu aktarmıştı.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler